Analist Financiar

Locație
Bucuresti

Candidatul ideal

- stăpânirea instrumentelor de control financiar: buget de venituri și cheltuieli, fluxuri de numerar, indicatori ai echilibrului patrimonial
- cunoștinte operare PC (excel-nivel avansat)
- persoană inovativă/creativă
- abilitate de comunicare și organizare în cadrul unei echipe
- capacitate de sinteză
- limbă straină cunoscută: minim engleză
- persoană orientată spre rezolvarea problemelor

Descrierea jobului

Ce vei face?

- participă la adunarea creditorilor împreună cu managerul de caz
- propune strategia de adoptat pentru: activitatea societăților în perioada de observație; implementarea măsurilor privind reorganizarea/redresarea societății
- elaboreaza planul de reorganizare al societăților unde este cazul
- întocmește secțiunea economico-financiară a rapoartelor referitoare la insolvență, a planurilor de reorganizare și a rapoartelor financiare
- supraveghează activitatea curentă a debitoarelor
- propune soluții de imbunatațire a activitatii si de soluționare a problemelor constatate din punct de vedere economic

Flowers

test