Chief Financial Officer

Locație
Bucuresti

Candidatul ideal

  • Cunoștințe solide în domeniul Financiar, cu expertiză în arii ca P&L, bilanț, cash flow, bugete și forecast
  • Experiență de minimum 3 ani într-o pozitie similară
  • Foarte bune cunoștințe de operare PC (MS Office și a unor programe de contabilitate)
  • Persoană dinamică, responsabilă, cu gândire analitică și sintetică
  • Cunostințe de limba engleză - nivel avansat
  • Foarte bune abilități de organizare, conducere, comunicare și relaționare
  • Cunoștințe despre sisteme integrate de ERP
  • Abilități de project management
  • Orientare spre rezolvarea problemelor și luarea deciziilor

Descrierea jobului

  • Contribuie ca membru al echipei executive
  • Efectuează analize financiare
  • Propune strategii pentru creșterea eficienței companiei, asigurând profitabilitatea continuă a companiei
  • Formulează strategii financiare și de taxe, strategii de management al riscului
  • Mentine relația cu băncile și alte instituții financiare
  • Gestionează relația cu asociații
  • Coordonează echipa financiară a companiei
  • Elaborează și interpretează rapoarte de management financiar
  • Analiza datelor financiare ale companiei privind eficiența companiei din punct de vedere operational
  • Compară indicatorii de business cu benchmark-urile industriei
  • Determinarea ipotezelor privind cash flow-ul și raportarea financiară și semnalarea deviațiilor de la planul bugetar
  • Supravegherea financiară a filialelor
  • Suport activ în implementarea digitalizării în companie
  • Menține un focus permanent pe planurile de viitor ale companiei

Descrierea companiei

Noi suntem CITR, companie Impetum Group și liderul pieței de insolvență din România încă din 2008, cu o experiență de 20 de ani. Organizația noastră este fondată cu obiectivul salvării și creșterii valorii din afacerile românești, prin reintegrarea acestora în circuitul economic, cu ajutorul mecanismelor inovatoare de reorganizare.

Misiunea noastră este să salvăm și să creștem valoarea din afacerile românești, reintegrându-le în economie. Dorim să oferim a doua șansă companiilor în distress, comunităților locale și oamenilor.

Suntem o echipă ambițioasă, de profesioniști a căror bună reputație a fost și este reconfirmată cu fiecare success în domeniul insolvenței. Suntem cu toții practicieni ai valorii, aduși împreună de apetitul pentru reușită, cu același proiect comun pentru viitor: să maximizăm valoarea de business în oricare etapă din viața unei companii.

Flowers

test